Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krása

Příspěvky

Proměňte ruce ve svou největší přednost!

2. 3. 2011

 Ruce jsou základním a přirozeným nástrojem každého z nás. Vykonávají většinu úkonů, které si náš mozek usmyslí, a představují i důležitou součást mezilidské komunikace. Společně s vaším obličejem patří k částem těla, které nejčastěji ukazujete svému okolí. Kosmetickou péči o svou tvář už jste si jistě osvojili, ale nezanedbáváte tak trochu své ruce? Pěstěné ruce jsou vaší vizitkou a lidé ve vašem okolí si jich všímají víc, než jste možná schopní si připustit. Proto by se jim měla věnovat prvotřídní péče.

Pokožka na rukou přichází do kontaktu se všemi vnějšími agresory mnohem častěji než ostatní části těla. Kolikrát jen jsou vystaveny proudu horké vody, ničivému působení saponátů, mrazu či ostatních faktorů? A přesně proto se na rukou projevují známky stárnutí pokožky nejdříve. Ať už se jedná o vrásky, dehydrataci či pigmentové skvrny, všemu se dá zamezit včasnou preventivní péčí, popřípadě reparačními přípravky, které mají řešit stávající špatný stav rukou.

Začněme s každodenní péčí. Několikrát denně, ideálně po každém umytí rukou, do dlaní jemně vetřete kvalitní hydratační krém, který ruce zvláční a zjemní. Využijte například vynikajících hydratačních vlastností bambuckého másla, popraskanou pokožku ošetřete krémem pro velmi suchou pleť, nebo dopřejte rukám dlouhotrvající úlevu, jíž poskytuje jedinečný osmihodinový krém. Pokud potřebujete přípravek, který se velmi rychle vstřebá a nezanechá pocit mastných rukou, umístěte na svůj pracovní stůl aktivní gel na ruce. Pro výrazné omlazení pokožky sáhněte po kaviárovém krému. Ochranná emulze na vašich rukou vytvoří neviditelný film, který ruce ochrání před působením všech nepříznivých vlivů.

Na noc si zvolte hutnější krém s výraznějšími regeneračními účinky. Ideální je noční regenerační krém, po jehož 30denním používání budou vaše ruce jako znovuzrozené. Další speciální péči vhodnou na noc představují hydratační rukavice. Omlazují pokožku na rukou a dodávají jí vše, co potřebuje, aby si zachovala zdravý vzhled. 

Chcete-li své ruce opravdu odměnit a zároveň omezit výskyt pigmentových skvrn, skvěle vám k tomu poslouží luxusní kosmetické značky. Doporučujeme vám emulzi proti skvrnám na rukou nebo krém na ruce s buněčným komplexem.

Dvakrát až třikrát týdně dopřejte svým rukám speciální masku. Vybrat si můžete z krému a masky na ruce 2 v 1 a čisticí masky na ruce. Ještě před nanesením masky doporučujeme použít peeling na ruce, který uvolní póry a zajistí tak lepší účinky masky. Taktéž může účinky vylepšit navlečení rukou do bavlněných rukavic.

Od pokožky na rukou pojďme pozvolna přejít k nehtům. I když se vám to na první pohled nemusí zdát, struktura nehtů má velmi křehkou strukturu a i ta si zaslouží speciální péči. Krátkou masáží do nich vetřete výživný olejíček pro rychlý růst nebo regenerační balzám na nehty. Máte-li obzvlášť křehké nehty, jednou denně na ně nanášejte zpevňovač nehtů. Jednou až dvakrát týdně potom nehty ošetřete peelingovou maskou, která má rozjasňující a posilující účinek. Komplexní ošetření vám poskytnou sady péče o nehty, které se orientují na konkrétní problémy s nehty.

Než nanesete lak na nehty, potřete každý nehet podkladovým ochranným lakem. Pro přirozeně krásné nehty doporučujeme zvolit sadu pro francouzskou manikúru. Vybrat si také můžete nějaký z mnoha odstínu rychle zasychajícího laku nebo laku s obsahem minerálů. Pokud lakem přesáhnete až na nehtovou kůžičku, vše spraví jedinečný korektor. Ve chvílích nedostatku času se vám osvědčí sprej pro rychlé zasychání laku. 
Celý příspěvek | Rubrika: Krása | Komentářů: 0

Tónovací emulze vám v zimě rozzáří pleť

2. 3. 2011

 Tónovací emulze zajistí bezchybný vzhled pleti a její dokonalé barevné sjednocení. Zároveň slouží i k hydrataci pleti, proto by se měla stát nezbytnou součástí vaší kosmetické výbavy. Hodí se pro každodenní použití a zajímavé je na ní například to, že je určena nejen pro ženy, ale i pro muže.

Tónovací emulze se nanáší na celý obličej pro barevné sjednocení a pro dodání potřebné hydratace. Směle se může používat místo make-upu. Na rozdíl od něj je totiž plně transparentní a přesto dovává pleti všechny potřebné živiny. Tónovací emulze obsahuje například olivový olej, za pomoci kterého pleť pěstí, chrání a vyhlazuje. Oživuje vlastní odstín pleti, zároveň dodá obličeji tu správnou barvu a vyrovnává drobné nepravidelné projevy pokožky. 

Zajišťuje bezvadný vzhled pleti díky své nemastné konzistenci, je vhodná pro všechny typy pleti a pro každý věk. Pro mastnější pleť s projevy akné se hodí speciální matující emulze, která pleť nejen sjednotí, ale i ošetřuje. Tónovací emulze se na obličej roztírá nejlépe pomocí prstů až do okamžiku, kdy je pletí dokonale vstřebána. 

Nakonec pleť ještě rovnoměrně poprašte sypkým pudrem, který vše zafixuje na delší dobu, takže vám dokonalý vzhled pleti vydrží po celý den. 

Tónovací emulze se používá i pro opálený vzhled buďto přímo po letní dovolené nebo i během celého roku, kdykoli chcete mít opálený vzhled pleti. Navíc emulzi můžete aplikovat na celé tělo, například pro barevné sjednocení dekoltu, kdy jej odhalíte na plese v šatech či v topu s velkým výstřihem. Po nanesení emulze můžete případně použít korekční tyčinku pro zakrytí jednotlivých nedostatků pleti v podobě pupínků nebo akné. 

A pozor! Tónovací emulze je vhodná i pro muže, může se stát skvělým přípravkem pro dodání opáleného vhledu a sportovního charakteru a zároveň plnohodnotně ochránit pleť před nepříznivými vlivy.  
Celý příspěvek | Rubrika: Krása | Komentářů: 0

Proč pít zelený čaj ?

2. 3. 2011

 Řada studií prokázala, že strava výrazně ovlivňuje možnosti vzniku rakoviny. V řadě druhů zeleniny a ovoce byly identifikovány konkrétní látky s ochranným působením proti rakovině. Podle odborníků lze definovat složky, které blokují jednotlivé stupně v procesu vzniku rakoviny. Poslední dobou se soustřeďuje pozornost na polyfenoly a další látky obsažené v čaji.


Připisuje se jim prominentní role v prevenci nádorových onemocnění (je zajímavé, že ještě před 20 lety byly některé z těchto látek pokládány za kancerogenní!). Nejvýznamnější z tohoto hlediska jsou tzv. katechiny. Jejich obsah je v zeleném čaji relativně vysoký, zatímco v černém čaji při procesu fermentace dochází k jejich oxidaci a zničení. Z tohoto důvodu je ochranný potenciál zeleného čaje mnohem vyšší. Obsah polyfenolů v čaji je přímo úměrný množství čajových lístků a době vaření. Kromě polyfenolů obsahují čajové listy též bílkoviny, 2-5 % kofeinu a minerály (draslík, vápník, hořčík, hliník a fluoridy). 

Významným mechanismem kancerogeneze je oxidativní poškození DNA. Antioxidační působení polyfenolů se považuje za prokázané - antioxidační látky obsažené v zeleném čaji jsou schopné účinně zneškodňovat kyslíkové radikály, a tím snižovat oxidativní poškození buněk. Antioxidativní účinky má i chlorofyl, který je v zeleném čaji obsažen. Polyfenoly zeleného čaje zvyšují aktivitu enzymu glutationperoxidázy, a tím též působí antioxidačně. 

Protektivní účinek čaje nespočívá jen v antioxidačním působení. Polyfenoly také blokují enzymy, které aktivují přeměnu prokancerogenů na kancerogenní látky. Polyfenoly čaje ovlivňují i úvodní fázi kancerogenního procesu. Zabraňují zhoubnému množení buněk a podporují mezibuněčnou komunikaci. Dále blokují enzym urokinázu, která má značný význam pro tvorbu metastáz, a podporují apoptózu (programovaná smrt buňky). Dále zabraňují vzniku nových cév, které zajišťují výživu nádorů. Někteří autoři se domnívají, že přitom hraje důležitou roli cytokin TNF-alfa. Přihlédneme-li k významu tohoto cytokinu při vzniku řady onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba, roztroušená skleróza), lze předokládat, že i u těchto chorob by mohl zelený čaj působit pozitivně. 

Slibně vyznívají klinické studie, pocházející převážně z Japonska a Číny, pokud jde o snižování výskytu některých nádorů - konkrétně slinivky břišní, tlustého střeva, žaludku, močového měchýře, jícnu, prsu a kůže. Podle těchto studií je důležité zejména množství vypitého čaje. Například v jedné z japonských studií se efekt pití čaje projevil při denní spotřebě více než 10 šálků. 

Účinek polyfenolů ze zeleného čaje však mohou negativně ovlivňovat některé přísady. Klasickým příkladem je mléko, které na sebe polyfenoly váže, a tak zabraňuje jejich vstřebávání do organismu.

Kromě antikancerogenního působení zmiňme ještě stručně výsledky studií zaměřených na jiné choroby. Studiemi byl prokázán vliv pití čaje na snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění, související s ochranou před vznikem aterosklerózy. Tento vliv souvisí opět s antioxidačním mechanismem. Dále se udává snížení výskytu osteoporózy, baktericidní účinky a zlepšení poznávacích a psychomotorických schopností. Zdá se, že zelený čaj představuje optimální chemoprotektivní látku, která nemá prakticky žádné nežádoucí účinky. Jeho vydatnou konzumaci lze proto jedině doporučit. 

Diabetologie, metabolismus, endokrinologie, výživa (2002, 5:178-182) 

Zelený čaj zakoupíte například zde


 
Celý příspěvek | Rubrika: Krása | Komentářů: 0

Pozor Dámy!Není pudr jako pudr ?

2. 3. 2011

 Bez pudru se neobejde žádná moderní žena, a to nás provází již po celá tisíciletí. Krášlily se jím kdysi egyptské královny a vznešené Římanky. Vyzkoušejte si i vy kouzlit štětcem pomocí pudru.

Pudr je velmi důležitým pomocníkem téměř každé ženy. Dokáže nás zbavit lesklé kůže, dodává pletí sametový mat a fixuje pleťový podklad. Ovšem dnešní pudry neplní jen dekorativní funkci, ale také ochrannou, především před pronikáním nečistot do kůže. Nemusíme se bát, že by ji snad poškodily. Pochopitelně za předpokladu, že prášek nanášíme na pleť ošetřenou krémem. Vynález kompaktního pudru takřka vytlačil pudr sypký, který je ovšem zejména pro domácí použití lepší. 

Pokud po nanesení podkladu ještě přepudrujete obličej, vydrží váš make up mnohem déle. Pudrem se dá retušovat. Pokud naneseme příliš mnoho červeně na tváře, stačí lehce přepudrovat a barva bude jemnější. To stejné platí o očních stínech. Před tím, než použijete oční stíny, použijte na víčka trochu pudru a teprve poté stíny, ty pak vydrží mnohem déle. Pokud si líčíte rty, naneste nejdříve jemně rtěnku, pak lehce přepudrujte a naneste další vrstvu rtěnky. 

Pudr se hodí i na nečistou pleť, ale v tomto případě ho nanášejte raději smotkem vaty, aby se zabránilo přístupu možných bakterií. Pokud máte nečistou pleť, je vhodné používat pudr, který obsahuje protizánětlivé přísady. Pokud se chystáte do společnosti a máte večerní šaty na ramínka a s výstřihem, nezapomeňte poprášit dekolt a ramena perleťovým pudrem, budete vypadat nádherně. 

Pudr můžete nanášet pomoc štětce nebo labutěnky. Obecně platí: pro kompaktní pudr volit labutěnku, naopak pro sypký pudr štětec. Někdo používá třeba i tampón, či navlhčenou houbičku. Klasickou technikou, která je asi nejpoužívanější ve vizáži je štětec, je vhodný pro rychlé každodenní líčení. 

Labutěnka, dobrá volba pro kompaktní pudr
Labutěnky bývají zpravidla vyrobeny z jemných bavlněných či syntetických plyšů, nebo je nahrazují měkké pěnové houbičky. K výrobě štětců se používá jemňounká srst veverek, kun nebo poníků. Jsou většinou dost drahé, a proto by se měly pečlivě udržovat. Labutěnka se dodnes používá pro denní přepudrování. Je totiž ve většině součástí baleníkompaktních pudrů

Používá se na rychlé doplnění většího množství, proto se sní musí zacházet velmi opatrně, abyste nenanesly zbytečně moc silnou vrstvu. Labutěnku otřete, nikdy neklepejte o hřbet ruky. 

Štětec, nejčastěji používaný pomocník
K pudrování je vhodné použít plochý, nikoliv kulatý štětec. Plochý asi tak 5-6cm v šířce štětce. Při nanášení táhneme štětcem stejnou stranou od čela k bradě jedním směrem. Ne tam a zpět. Tím se obrací malé chloupky, které máme na tváři do protisměru a pudr i make up nám pak nedrží dobře. Také štětce s umělým vlasem nejsou pro přepudrování pleti příliš vhodné. 

Nezapomínejte o své pomocníky řádně pečovatŠtětečky i labutěnky, které pravidelně používáme, vypereme alespoň jednou týdně jemným šamponem. Řádně je propláchneme vlažnou vodou, oklepeme o ručník a necháme je volně sušit. 

Při volbě pudru je na místě opatrnost, nejmenší škody naděláte s transparentním přípravkem. Naopak největších prohřešků se můžete dopustit s bronzovými a tmavými tóny, které mohou na vaší pleti udělat mapy a vypadat tak nepřirozeně. Skvělé jsou ovšem na opálenou pokožku, které ještě více podtrhnou její opálení a prodlouží její snědý vzhled. Správnou volbou je zlatá střední cesta, tedy něco mezi transparentním a tmavým tónem. Tím jsou světle béžové tóny, se kterými také nic nepokazíte a budete vypadat skvěle.

Jak postupovat při nanášení pudru
Pudr nenanášíme bezprostředně po nanesení krému a make-upu, chvíli počkáme, až se krém či make-up usadí. 

Poté na štětec naneseme trochu prášku, lehce jej oklepeme o hranu ruky a rozetřeme po tváři i šíji. 

Vždy postupujeme shora dolů, po směru růstu chloupků. Poté opět chvíli počkáme a čistým štětcem přejedeme ještě jednou všechna přepudrovaná místa, tím smeteme přebytečné částečky a nikde nám nezbudou nevzhledné usazeniny. 

Transparentní, neboli bezbarvý pudr
Bezbarvý, neboli transparentní pudr je univerzální, protože se přizpůsobí každé pleti a každému pleťovému podkladu. Je proto ideální pro fixování běžného denního make-upu. Skvěle se jím rovněž matuje pokožka a zesvětluje červeň na tváře. Zvlášť kvalitní transparentní pudry obyčejně obsahují také ochranné složky a UV filtr. 

Méně je někdy mnohem více
Lépe je taky nanášet menší množství pudru několikrát než příliš mnoho najednou. 

Pokud by vám to náhodou štětcem nešlo a nebo máte mastnou pleť, tak potom volí profesionálové vklepávání pudru vatovým tampónem. 

Nejprve ho přiložíte na dózu, poklepem vstřebá pudr a pak opět poklepem roztíráte malými pohyby pudr od čela k bradě. Nezapomeňte použít pokaždé nový tampón. 

Jak se líčí profesionálové
Vlhká houbička je nejlepší metoda. Dá sice trochu práce, je nejpomalejší, ale pleť vypadá nenalíčeně. Houbičku obtočte kolem prstu jako labutěnku, naberte pudr a kolmo k pleti vklepejte. 

Prvně je pleť trochu skvrnitá. Nedejte se a poklepávejte, až vše přilne k pleti. Tento způsob je ten nejlepší a nejtrvanlivější. Ovšem používá se pouze pro foto práce či líčení v exteriérech.  
Celý příspěvek | Rubrika: Krása | Komentářů: 2